• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

E-občiansky v Čechách má vážnu chybu v systéme. Hackeri môžu podvrhnúť svoj identifikátor spojenia ak nadviažete pripojenie. To by znamenalo, že by prebrali kontrolu nad účtom prihláseného.

Auxilium Cyber Security a WardenSec sú bezpečnostní experti, ktorý upozornili na túto zraniteľnosť v českých čipových e-občiankach.

NIA – Národní Identitní Autorita

Národní Identitní Autorita – NIA je uzol, ktorý rôznymi cestami overuje prihlásenie a identitu do aplikací sociálneho zabezpečenia, portálu občana a iných.

Národní Identitní Autorita poskytuje veľké množstvo overovacích spôsobov ako napríklad: prihlasovacím menom, heslom či SMS kódom – dvojfaktorové overenie,  končiac eObčankou, jej hardwerovou čítačkou a špeciálnou aplikáciou, ktorá sa nainštaluje na počítač. CZ.NIC. prevádzkuje prihlásenie MojeID, ktoré po novom pribudlo.

Cez eObčanku vám môžu ukradnúť identitu

Experti sa vyjadrili, že vidia problém pri prihlásení cez eObčanku a aplikáciu, ktorá sa spustí z webového prehliadača. Ak zadáte pin, overí sa identita pomocou čipu, ktorý je súčasťou eObčanky. Počítač a servery NIA nadviažu spojenie, pričom sa prenáša špeciálny identifikátorom spojenia. Naneštastie sa tento identifikátor dá nahradiť záškodníckym.

To by znamenalo, že hacker by získal kontrolu nad prihláseným používateľom, pričom by tento používateľ nemal vedomosť o útoku.

Po krádeži identity by tak mohol útočník pracovať s e-governmentem, pričom by si obeť ani nemusela všimnúť, že jej bola ukradnutá identita. Experti na problematiku navrhli aj systém zabezpečenia pre eObčanku.

3 komentáre

hdfilmcehennemi – 15. apríla 2024

Fullhdfilmizlesene ile en yeni vizyon filmler Full HD ve ücretsiz film sizlerle. Orijinal film arşivimizle en kaliteli film izle fırsatı sunuyoruz. Herb Ramseur

hdfilmcehennemi – 16. apríla 2024

Fullhdfilmizlesene ile en yeni vizyon filmler Full HD ve ücretsiz film sizlerle. Orijinal film arşivimizle en kaliteli film izle fırsatı sunuyoruz. Lucas Suryan

hdfilmcehennemi – 16. apríla 2024

Film izle, jetfilmizle internetin en hızlı ve güvenilir film, sinema izleme platformudur. Binlerce film seçeneğiyle her zevke uygun filmleri Full HD kalitesinde sunar. Horace Peckinpaugh

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments