• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei čelí ďalším obvineniam. Tentoraz jej praktiky kritizujú bývalí zamestnanci. Dvaja manažéri spoločnosti v Českej republike prehovorili o údajnom zhromažďovaní citlivých údajov o ľuďoch, s ktorými obchodne rokujú.

 

Aké údaje firma zhromažďovala?

Podľa nich museli citlivé informácie vyplňovať do firemného systému, šlo o finančnú situáciu klientov, ich záujmy, ale aj počet ich detí. 

Celý proces zhromažďovania informácií aj nakladanie s nimi má výhradne v moci centrála tech spoločnosti v Číne. Údaje však slúžia rovnako českému vedeniu i čínskej centrále, no preberajú ich aj s čínskym veľvyslanectvom.

Zamestnanci mali podľa slov tých, čo prehovorili, zisťovať informácie o štátnych úradníkoch, na základe ktorých ich Huawei pozval na konferenciu či cestu do Číny.  

 

Ako reaguje dotknutá firma?

Spoločnosť Huawei však tieto obvinenia popiera, pričom tvrdí, že správanie zamestnancov je v súlade s európskym nariadením GDPR i s jeho implementovanou českou verziou v zákonoch. Svoju činnosť Huawei obhajuje aj tým, že má aj svoje vlastné vnútorné predpisy ohľadom nakladania s osobnými údajmi, a preto je pre nich ochrana súkromia prioritná.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments