• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

Predpokladá sa, že z Národného centra zdravotníckych informácií unikli informácie o ľuďoch nakazených koronavírusom, ktorí boli pozitívne testovaní.

Uniklo bydlisko a v niektorých prípadoch vek a pohlavie pozitívne testovaných

Na internete sa objavil link na Google mapu, kde sú podrobne vyznačení pozitívne testovaní na koronavírus na Slovensku. Mapa obsahuje aj bydlisko, kde sa títo ľudia nachádzajú. Dokonca niekedy ukazuje aj ich vek alebo pohlavie. Predpokladá sa, že únik nastal v Národnom centre zdravotníckych informácií. Momentálne je link na Moje e-zdravie mimo prevádzku.

Kto nechal uniknúť mapu nakazených?

Mapa sa stala na Slovenskom internete populárnou. Ľudia si vedeli skontrolovať, či ich sused nie je nakazený chorobu. Mapa obsahuje okolo 100 prípadov z Bratislavy, autor je zatiaľ neznámy, nakoľko Google link môže vytvoriť aj anonymná osoba bez nutnosti registrácie.

Predpokladá sa, že prístup k dátam v Národnom centre zdravotníckych informácií nebol nejakú dobu chránený. Niektoré úrady mali prístup k informáciám v podobe tabuľkového editora, ale dáta sa nemali dostať na verejnosť.

Link na mapu obsahujúcu bydlisko vek alebo pohlavie nezverejníme. Dáta sú súčasťou ochrany osobných údajov a mohli by poškodiť pozitívne testovaných.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments