• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

Začatie súdnej žaloby proti izraelskej dozornej spoločnosti NSO Group spočívalo, že ju obvinili za kybernetické útoky, ktoré majú za následok infikovanie škodlivým softvérom.

Kybernetické útoky a NSO Group

NSO Group obviňujú za skupinu kybernetických útokov, ktoré mali za ciel infikovať približne 2400 používateľov z 20 rôznych krajín v priebehu dvoch týždňov.

Postihnutí týmto útokom, podľa tvrdenia WhatsApp, boli diplomati, významné náboženské osobnosti, aktivisti za ľudské práva, politický disidenti a novinári.

Konal sa kalifornský súd, kde firma WhatsApp povedala, že skupina NSO Group vytvorila vlastný malware s účelom získať údaje zo správ a inej komunikácii, a dešifrovanie na cieľových zariadeniach.

Ďalej uviedla, že izraelská spoločnosť vytvorila početné účty WhatsApp a povolila zasielanie škodlivého kódu cez servery WhatsApp.

WhatsApp uvádza, že spoločnosť vytvorila viaceré účty tejto firmy a povolila posielanie škodlivého kódu cez servery firmy.

Tento útok bol podľa WhatsApp zameraný na najmenej 100 členov občianskej spoločnosti.

Porušenie zmluvných podmienok.

NSO Group sa previnila porušením zákonov Kalifornie, USA a aj zmluvných podmienok WhatsApp.

WhatsApp žiada permanentný súdny príkaz, ktorý bráni blokovanie služby.

Prvý prípad kedy poskytovateľ šifrovaných správ vytvára právne kroky proti súkromnej entite, ktorá vytvorila typ útoky proti používateľom.

Skupina NSO Group sa bráni

NSO group uviedla, že sa bude brániť proti všetkým obvineniam. Spoločnosť prostredníctvom BBC vyhlásilo, že NSO popiera obvinenia a budú proti nim bojovať.

Jedinou úlohou NSO je vytvoriť technológiu licencovaným vládnym spravodajským službám a orgánom činným v trestnom konaní, za účelom boja proti závažnej trestnej činnosti a boju proti terorizmu.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments