• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

Výskumníci zo spoločnosti Check Point hlásia prudký nárast kybernetických útokov na rôzne zdravotnícke zariadenia. Nárast útokov na odvetvia, ktoré používajú informačné technológie je približne 22% a na zdravotnícke zariadenia až o 45%.

Zdravotné zariadenia sú pre hackerov lákavé

Na základe dát z Check Pointu môžeme spraviť priemer a ten ukazuje, že dochádza k 625 útokom na jednu lekársku organizáciu za týždeň. Kyberzločinci najčastejšie používajú na svoju nelegálnu činnosť ransomware, ktorý môžeme nazvať ako vydieračský vírus. 

Nezáleží či sa jedná o domáce alebo nemocničné zariadenia. Postup škodlivého kódu je infiltrovať zariadenie, zašifrovať dáta a následne požadovať výkupné za ich sprístupnenie. Požadované výkupné sa môže vyšplhať aj do tisícok eur. 

Výkupné zvyčajne požadujú zaplatiť v bitcoinoch, nakoľko im to zabezpečuje dobrú mieru ochrany pred vystopovaním. 

Stredná Európa má veľký nárast kybernetických útokov na zdravotné zariadenia 

Stredná Európa má v posledných mesiacoch nárast kybernetických útokov o 145%. Na ďalších miestach sa umiestnili východná Ázia – 137% a za ňou Latinská Amerika – 122%.

Pavel Krejčí, bezpečnostný expert zo spoločnosti Check Point uviedol, že najväčší nárast kybernetických útokov z pohľadu jednotlivých krajín bol v Kanade – viac ako 250% nasledovalo Nemecko – 220% a Španielsko malo nárast okolo 100%.

V poslednej dobe je nárast kybernetických útokov na lekárske zariadenia veľmi výrazný. Nemocnice sú veľkým lákadlom pre kybernetických zločincov pretože predpokladajú, že budú ochotné zaplatiť požadované výkupné. V súvislosti s koronavírusom si zdravotné zariadenia nemôžu dovoliť výpadky a zároveň zažívajú aj nápor pacientov v dôsledku pandémie. V tomto prípade nie sú v hre iba peniaze, ale aj zdravie pacientov. 

Hackeri sa snažia zacieliť útok na dôležité časti nemocnice, za cieľom získať čo najvyššie výkupné. 

Zastaralá IT infraštruktúra uľahčuje zločincom prácu

Množstvo lekárskych zariadení po celom svete nemá dostatočne zabezpečené IT infraštruktúru. Zdravotné zariadenia doteraz využívajú systém Windows XP, ktorý má viacero slabých miest. Tento fakt môžu využiť hackeri na získanie prístupu do ich siete. Nie je nezvyčajné, že v systéme nie je zmenené východzie heslo, ktoré je možné nájsť voľne dostupné v manuáli.

4 komentáre

meeloun education – 9. júla 2024

个性化定制是作业代写 https://www.yydaixie.com 机构满足客户需求的重要方面。每个客户的需求都是独特的,具有不同的主题、要求和写作风格。因此,代写机构需要根据客户的具体要求,提供个性化的写作服务。例如,机构应详细了解客户的写作要求,包括文章主题、字数要求、格式要求、参考文献和引用标准等,并根据这些要求进行定制化写作。此外,代写机构还应与客户保持紧密的沟通,了解客户的写作偏好和风格,并在写作过程中不断调整和改进,确保最终的文章能够完全满足客户的期望。个性化定制不仅能够提高客户的满意度,还能增强客户对机构的信任和忠诚度。

Henrybew – 11. júla 2024

medicine in mexico pharmacies: cmq pharma – mexico pharmacy

MichaelVew – 11. júla 2024

mexican pharmaceuticals online
https://cmqpharma.com/# purple pharmacy mexico price list
buying prescription drugs in mexico online

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments