• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

Malvér Emotet napadne počítač, ukradne vám osobné údaje a dáta zašifruje.

Varovanie od Národného centra kybernetickej bezpečnosti

SK-CERT – Slovenské Národné centrum kybernetickej bezpečnosti varuje spoločnosť pred nebezpečným malvérom menom Emotet. Toto varovanie nie je prvé. Tento škodlivý program sa už objavil aj v minulosti. Opäť bol zaznamenaný zvýšený počet útokov, pričom obeťami sú aj jednotlivci.

Ako pracuje tento škodlivý program?

Ľudia by mali byť opatrní. Emotet využíva elektronickú poštu na infiltráciu do zariadenia. Ak sa mu podarí infikovať počítač, rozošle sa na ďalšie e-mailové adresy, za účelom infiltrácie nových zariadení. Po infikovaní zariadenia stiahne malvér na krádež osobných údajov a ransomvér, ktorého úlohou je zašifrovať dáta na disku. 

Kybernetická hygiena je dôležitá

Slovenské Národné centrum kyberneticke bezpečnosti radí aby ľudia svoj softvér udržovali aktuálny. Škodlivé programy, ako aj Emotet, sa podľa odborníkov spoliehajú na zraniteľnosti zastaralého softvéru. Novšie verzie softvéru majú častokrát opravené zraniteľné miesta.

SK-CERT odporúča sa riadiť takzvanou kybernetickou hygienou. Neotvárať správy od neznámych ľudí, neznáme URL a podozrivé prílohy nie je dobré tiež otvárať. Neodporúča sa povoliť spúšťať makrá v dokumentoch.

Jeden komentár

mature porn xnxx – 26. mája 2024

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments