• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

Jevgeni Nikulin, 32-ročný ruský občan, bol v americkom San Franciscu odsúdený za kybernetickú nezákonnú činnosť na 7 rokov. Bol usvedčený za nezákonnú hackerskú činnosť na platformách Formspring, Dropbox či Linkedin. Z týchto platforiem sa mu podarilo ukradnúť osobné údaje približne 100 miliónov ľudí. 

Ukradnuté dáta sa snažil predať

Podľa prokuratúry Jevgeni Nikuli, ktorý pracoval v Moskve, napadol počítače v San Franciscu a blízkom okolí. Pomocou malvérov sa mu podarilo získať prihlasovacie dáta zamestnancov a vďaka nim sa mu podarilo ukradnúť dáta používateľov, ako prihlasovacie mená a heslá. Tieto ukradnuté informácie poskytol na predaj na ruskom fóre.

Kradnúť osobné údaje sa nevypláca

V roku 2016 bol zatknutý v Prahe a neskôr bol vydaný do Spojených štátov amerických. Súdny proces sa začal tento rok v marci, pričom ho prerušila pandémia COVID-19. Súd bol obnovený v Júli.

Nikulina odsúdili po 6-dňovom procese za sprisahanie a vniknutie do cudzích počítačov, inštaláciu škodlivého softvéru na chránené počítače a predaj ukradnutých používateľských mien a hesiel.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments