• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

H&M – švédska spoločnosť dostala pokutu od nemeckého úradu vo výške 35,5 miliónov eur za špehovanie svojich pracovníkov. Táto firma pôsobí vo viacerých krajinách, dokonca aj na Slovensku.

Sledovanie zamestnancov

Sledovanie pracovníkov sa odohralo v nemeckom Norimbergu, pričom sa malo jednať aj o intímne podrobnosti. Úrad zastáva ten názor, že nastalo porušovanie pravidiel pre ochranu osobných údajov.

Johannes Caspar hamburský komisár pre ochranu údajov sa vyjadril:„Výška udelenej pokuty je primeraná tomu, aby odradila iné spoločnosti od narušenia súkromia svojich pracovníkov.“

Udelená pokuta nie je nízka

Hovorca komisára sa vyjadril, že ide o druhú najvyššiu pokutu aká bola udelená v súvislosti s pravidlami Európskej únie na ochranu osobných dát pod skratkou GDPR alebo aj General Data Protection Regulation. Táto legislatíva prišla v platnosť v roku 2018.

Americká spoločnosť Google dostala vo francúzsku pokutu vo výške 50 miliónov eur. Pokuta sa týkala pochybenia pri nakladaní s osobnými údajmi užívateľov.

Prepad spoločnosti H&M

Firma H&M oznámila, že ďalší rok zavrie približne 250 pobočiek, čo znamená približne 5% celkového počtu prevádzok. V treťom štvrťroku im medziročne klesol zisk pred zdanením približne o polovicu a to na 2,37 miliardy švédskych korún.

Podľa analytikov to bude oveľa väčší prepad. Refinitiv spravili anketu a očakávajú, že zisk tejto firmy pred zdanením klesne na približne 2 miliardy švédskych korún.

Celosvetovo má sieť obchodov H&M približne 5000 obchodov. Momentálne má zavreté približne tri percentá z nich. Počas najväčšieho vrcholu karantén to bolo okolo 80 percent.

2 komentáre

نوعمر فحش – 8. júna 2024

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments