• Telefón: 02/800 800 80
  • info@gdpr-slovensko.sk

Konkrétne ide o spoločnosť Microsoft, ktorá sa zaoberá tvorbou známeho operačného systému Windows. Zmluvy tejto americkej firmy však nie sú v súlade s nariadením o ochrane údajov v Európe. Na už dnes potvrdenú skutočnosť, zistenú počas vyšetrovania Úradu Európskej únie pre dohľad nad ochranou dát (EDPS), upozornila agentúra Reuters.

Nariadenie o ochrane osobných údajov nadobudlo platnosť v roku 2018 a má pomôcť hájiť práva občanov Európskej únie proti zneužitiu ich dát. Platí to najmä pre firmy, verejné inštitúcie a aj pre ľudí, ktorí uchovávajú osobné údaje svojich zamestnancov, zákazníkov, členov alebo priaznivcov. Taktiež bolo zavedené právo na prenos a vymazanie poskytnutých údajov a kontrolu ich využitia.

Hlavným objektom pozorovania úradu EDPS boli zmluvy medzi spoločnosťou Microsoft a Európskou komisiou, parlamentom a medzi ďalšími inštitúciami. Spoluprácu začali s holandským ministerstvom spravodlivosti, ktoré po vyhodnotení možných rizík prehlásilo, že rovnaký problém riešia aj orgány verejnej správy európskych štátov. Na podnet upozornili tento rok v júni.

Microsoft Office Pro Plus vzbudilo obavy u holandskej vlády v októbri minulého roka. Obávali sa najmä spôsobu, akým zbierajú osobné údaje používateľov.

„Aj keď vyšetrovanie ešte nie je na konci, prvotné zistenie vzbudzuje vážne obavy ohľadom toho, či sú zmluvné podmienky v súlade s pravidlami o ochrane osobných údajov,“ prehlásil úrad EDPS.

„Sme odhodlaní pomôcť svojim zákazníkov pri dodržiavaní ochrany osobných údajov, teda nariadenia 2018/1725, a ďalších platných právnych predpisov,“ povedal k veci hovorca spoločnosti Microsoft. Spoločnosť podľa jeho slov s inštitúciami EU rokuje a čoskoro oznámi zmenu zmluvných podmienok.

7 komentárov

Andrej Markovic – 14. apríla 2024

Polícia SR pri sledovaní mojej osoby zneužila právomoci urobili so mňa na internete pedofila a varican pervitinu už 20.3.2018 keď vytvorila môj operačný systém chrombuk aby ma sledoval a to je dokoazatwlna vec pretože ja som dňa 28.2.2018 už vykonával trest odňatia slobody. Vyšetrovateľ Roman Fačkovec na ktorého som podal stažnost vk vyjadrenú veci že falšuje dokazi a vydiera svetkov predava drogi je síce vo väzení za predaj pervitínu no môj problém s googlom a ich sledovaními zariadeniami pretrváva naďalej a za 6rokov je to neúnosná záležitosť zničili mi cez 200 zariadení večerne počítačov. Niekoľko krát som musel meniť prácu s dôvodu toho že nemám alebo nedyham ci som nedostupný. Ci budíky rano nezvonil. Alebo som nevedel nájsť miesto na mape kam ma poslali pracovať. Robil som v porichovej službe. Dokonca mi zakazujú zarabat peniaze na internete. A ked tam aj miske zarobím okamžite mi ičh vezmú. Moja banka tri roky po otvoreni uctu vypovedala zmluvu s dôvodu ze nevie overiť moju totožnosť. Skupina Bug hanter kde som vymyslel hru ako jednoducho sa dá napadnúť Google a finančné ma ohodnotila. Sumou 80.000$ +jednoročným štipendiom od Googlu 16 000$ ma vylúčila s komunity bránia mi pri vstupe do akého kolvek serveru a neustále ma prepájajú na 127.0.0.1 kradnú či zabraňujú mi registrovať domény všetky aplikacie čo stiahnem sú aplikácie X a sú raz tak veľké ako normálne aplikácie rootuju moje zariadenia cim ma pripravujú o akúkoľvek záruku zariadenia dokonca uzatvárajú falošné priateľstva na sociálnych sieťach a vedú za mňa rozhovori píšu ospravedlňujeme e-maili na moje sťažnosti hacknutia systému 6 rokov mi podhadzuju rôzne obrázky a filmy o Tom ako sa vari pervitín ( ma priamo navádzajú na trestný čin ) stým že si zakaždým nájdu nijakú cestu aby mi znemožnili niake spojenie s pracou moje 32gigove zariadenie ukazuje ze ma 190giga dat som iba zvedavy ako dlho to tablet vydrží. Mám ako jednotlivc niake právo o vymazanie či zabudnutie tak ho chcem okamžite využiť lebo toto je iba malá časť toho všetkého čo sa mi deje.

StephenCut – 29. júna 2024

п»їbest mexican online pharmacies: cmqpharma.com – pharmacies in mexico that ship to usa

Donaldbob – 30. júna 2024

pharmacies in mexico that ship to usa
https://cmqpharma.com/# purple pharmacy mexico price list
purple pharmacy mexico price list

MichaelVew – 11. júla 2024

mexico drug stores pharmacies
https://cmqpharma.com/# medication from mexico pharmacy
mexico drug stores pharmacies

Henrybew – 11. júla 2024

medication from mexico pharmacy: cmq pharma – п»їbest mexican online pharmacies

Henrybew – 11. júla 2024

mexican pharmacy: mexican online pharmacy – pharmacies in mexico that ship to usa

MichaelVew – 11. júla 2024

mexico drug stores pharmacies
https://cmqpharma.com/# pharmacies in mexico that ship to usa
buying from online mexican pharmacy

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná . Povinné polia sú označené

First Name*
Subject*
Email*
Your Comments